چرا جوامع پیشرفته اقتصادی MBAرا لازم و ضروری میدانند؟

تجارب موجود در فرآیند توسعه اقتصادی کشورهای توسعه یافته و نوپای صنعتی نشان می دهد که توان مدیریت یکی از اهرمهای قوی و محرکهای اصلی توسعه است لذا نیاز به تقویت و تجهیز کادر مدیریت بخصوص در سطح اجرایی در کشور ما نیز به خوبی احساس شده است. کشور ما اکنون نیازمند مدیرانی است که بتوانند با بهره گیری از آخرین دستاوردهای دانش مدیریت و تجارب کشورهای صنعتی و نیز در نظر گرفتن شرایط بومی، وظایف خویش را در راهبری و مدیریت به ویژه در زمینه های موثرتر از گذشته انجام داده و راه را برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هموار کنند. دوره ی مدیریت ارشد کسب و کار MBAنیز به منظور پرورش مدیران حرفه ای در عرصه تولیدی و خدماتی در بخش های دولتی، خصوصی و تعاونی طراحی و تدوین شده است. در این دوره ها دانش و مهارت های لازم در حوزه های مدیریت و کسب و کار در زمینه های مهارتهای فنی، ادراکی و انسانی آموزش داده خواهد شد. حضور مدیرانی که تجربه کار مدیریتی دارند، می تواند فرصت یادگیری جمعی برای کلیه ی مخاطبین دوره را فراهم سازد. لازم به ذکر است این دوره با دوره مدیریت بازرگانی تفاوتهای بسیاری دارد که شاید مهمترین آن در واقع در نگرش پایه آن که بحث ایده پردازی و کارآفرینی آن است.

مدیر کارآفرینی

MBA  کارآفرینی چیست ؟

کارآفرینی ایجاد یا استخراج ارزش اقتصادی است. با این تعریف، کارآفرینی به‌عنوان تغییر در نظر گرفته می‌شود که عموماً مستلزم ریسکی فراتر از آنچه معمولاً در راه‌اندازی یک کسب‌وکار با آن مواجه می‌شود، می‌شود، که ممکن است شامل ارزش‌های دیگری غیر از ارزش‌های اقتصادی باشد.

کارآفرین فردی است که در یک یا چند کسب و کار ایجاد و/یا سرمایه‌گذاری می‌کند و بیشتر ریسک‌ها را متحمل می‌شود و از بیشتر پاداش‌ها بهره می‌برد. فرآیند راه اندازی یک کسب و کار به عنوان «کارآفرینی» شناخته می شود. کارآفرین معمولاً به عنوان یک مبتکر، منبع ایده ها، کالاها، خدمات و کسب و کار/یا رویه های جدید دیده می شود.

تعاریف محدودتر کارآفرینی را فرآیند طراحی، راه‌اندازی و راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید توصیف کرده‌اند که اغلب شبیه به یک کسب‌وکار کوچک است، یا به عنوان «ظرفیت و تمایل برای توسعه، سازمان‌دهی و مدیریت یک سرمایه‌گذاری تجاری همراه با هر یک از ریسک‌های آن». برای کسب سود افرادی که این مشاغل را ایجاد می کنند اغلب به عنوان “کارآفرینان” شناخته می شوند. در حالی که تعاریف کارآفرینی معمولاً بر راه‌اندازی کسب‌وکارها متمرکز است، به دلیل ریسک‌های بالای راه‌اندازی یک استارت‌آپ، بخش قابل‌توجهی از کسب‌وکارهای نوپا مجبور به تعطیلی به دلیل «فقدان بودجه، تصمیم‌های بد تجاری، دولت،  سیاست‌ها، بحران اقتصادی، کمبود تقاضای بازار یا ترکیبی از همه این‌ها» می باشند.

دوره MBA کارآفرینی جهت رفع این معضلات برای کارآفرینان و همچنین کسانی که در حوزه کار آفرینی مشاوره میدهند تدوین شده است.

هدف برنامه درسی:

  • ارائه یک برنامه درسی جامع و یکپارچه، مطابق با استانداردهای مرجع تحصیلات مهارتی سازمان جهانی کار ILO و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی که بر تعمیق و پیشرفت دانش و درک مدیریت هزاره سوم در بخش کارآفرینی تمرکز دارد.
  • ایجاد مدیران تجاری با کیفیت بالا با دانش مدیریت/حرفه ای مدرن بر اساس نوآوری، برون گرایی و توسعه پایدار.
  • ترویج تحقیقات (اقتصادی – تجاری، اجتماعی، زیست محیطی و فرهنگی) برای توسعه استارت آپها به ویژه در سطح محلی، ملی و بین المللی.
  • توسعه همکاری های مرتبط با موضوع- هدف برنامه با سایر مؤسسات آموزش عالی در داخل یا خارج از کشور.

دانش آموختگان/مهارت آموختگان پس از گذراندن دوره عمومی MBA و دوره تخصصی خود و همچنین قبولی در آزمونهای مربوطه موفق به دریافت معتبرترین گواهینامه بین المللی از تنها مرجع صادر کننده آن در ایران (وزارت کار و رفاه اجتماعی – سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور) میگردند. این گواهینامه ها علاوه بر دارا بودن قابلیت ترجمه دادگستری و تائید وزارت امور خارجه مورد تائید سازمان جهانی کارILO می باشند.

Arvand Business School

چرا باید Arvand Business School   را انتخاب کرد؟

موسسه آموزشی بین المللی علوم وفنون آروند بنیان گذار دوره های مدیریت کسب و کار بر پایه ی مهارت محور در ایران با دارا بودن اساتید خبره علمی و اجرایی در حال حاضر این دوره ها را با رویکردهای تخصصی زیر در سه استان بزرگ ایران ( خراسان رضوی، خراسان شمالی و مازندران ) برگزار می کند، دانشپذیران و مهارت آموزان پس از گذراندن دوره و قبولی در امتحان جامع سازمان و دفاع از پروژه خود موفق به دریافت گواهینامه بین المللی قابل ترجمه دادگستری و مورد تائید وزارت امور خارجه و سازمان جهانی کار  ILO می شوند. لازم به ذکر است این موسسه به دلیل دارا بودن قوی ترین تیم آموزشی در حوزه مدیریت کسب و کار در کشور تفاهماتی را با دانشگاههای داخلی و خارجی و همچنین انجمنهای معتبر بین المللی مورد تائید کشورمان در حوزه آموزش و پژوهش منعقد نموده است.