CEO-DBA به معنای مدیریت عالی کسب وکار و مخفف Doctorate of Business Administration in CEO می باشد .
ولی با دکترای تخصصی در رشته های مهندسی، علوم و مدیریت بازرگانی و … کاملا متفاوت می باشد چه از دیدگاه ساختاری و ماهیت و چه از دیدگاه کاربرد و هدف.
در دوره CEO-DBA دانشپذیران و مهارت پذیران اصول تحقیق و پژوهش در عارضه های کسب و کار و سازمانی را با رویکرد اجرایی می آموزند تا علاوه بر توسعه دانش مدیریتی، مهارتهای اجرایی این دانش را در راستای حل مشکلات محیط کسب و کار بدست آورند. فارغ التحصیلان CEO-DBA می توانند رهبری سازمانهای اقتصادی را بر عهده بگیرند و برای توسعه علوم مدیریتی تحقیق و پژوهش نمایند و جهت حل عارضه های سازمانی کسب و کار های مهم به عنوان مشاور فعالیت نمایند.

ضرورت و اهمیت مدیریت عالی CEO-DBA
اگر بخواهیم سازمان را در طبیعت مثالی بزنیم، همانند درختان در نظر میگیریم. چرا که آنها دارای یک نظام کاملا کارآمد، هدفمند و دارای سیستم می باشند. برای توجه به رشد و نمو درختان به سر درختان رجوع میکنیم، با پاک سازی و هرس آنان سبب رشد آنان میشویم، سازمانها نیز به همین گونه اند برای رشد آنان میبایست ابتدا بالاترین جایگاه سازمان یعنی مدیر عاملی را از هر چیز اشتباه و فاسدی پاک سازی و سپس تقویت کرد، در دوره CEO-DBA مدیران عامل نه تنها مباحث عالی مدیریتی را فرا می گیرند بلکه خود را برای یک مدیر عامل حرفه ای جهت ساخت یک سازمان حرفه ای آماده می کنند. آنها:
تجزیه و تحلیل می کنند؛ مشکلات تجاری سازمان را
شناسایی می کنند؛ منافع صاحبان شرکت را
ایجاد میکنند؛ طرح های جدید کسب و کار را بر اساس دانش و نوآوری
ارزیابی میکنند؛ عوامل موثر در بهره وری، حل مسائل، ارتباطات سازنده، امور قراردادها، منابع انسانی و …

چرا CEO-DBA مدرسه بین المللی کسب و کار آروند ؟
دوره های CEO-DBA در مدرسه کسب و کار بین المللی آروند با هکاری تعدادی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین دانشگاههای معتبر بین المللی با بهره گیری از اساتید مجرب کشوری و بین المللی راه اندازی شده است تا مدیران عالی و عاملی جهت سازمانهای اقتصادی خرد و کلان کشورمان تربیت شوند، کلاسهای این دوره به صورت مباحثه ای و عاضه یابی سازمانها برگزار میگردد.

مشخصات دوره در یک نگاه

زبان برگزاری : فارسی، انگلیسی، عربی
شیوه برگزاری دوره : حضوری، آنلاین
محل برگزاری دوره : در شعبات موسسه آموزشی بین المللی علوم و فنون آروند
مرکز اعطا کننده گواهینامه : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
مرکز اعتبار دهنده در ایران : وزارت کار و رفاه اجتماعی
مرکز اعتبار دهنده بین المللی : سازمان جهانی کار ILO
امکان ترجمه : توسط قوه قضائیه به همراه تائید وزارت امور خارجه

موسسه آروند