MBA  به معنای مدیریت ارشد کسب و کار و مخفف Master of Business Administration  می باشد .

این دوره برای اولین بار در جهان در امریکا توسط مدرسه کسب و کار تاک در سال 1900 میلادی ارائه شد و در ایران توسط مرکز مطالعات مدیریت در سالهای 1972 تا 1981 میلادی برگزار گردید، که طی آن حدود 425 دانشپذیر به صورت حرفه ای مدیریت کاربردی را آموزش دیده و از این مرکز فارغ التحصیل شدند و به آنها درجه MBA اعطا گردید. این دوره به گونه ای برنامه ریزی شده است تا دانشپذیران و مهارت پذیران را با جنبه های مختلف مدیریت کسب و کار همچون برنامه ریزی استراتژیک، مدیریت پروژه، مدیریت عملیات، رفتار سازمانی و رهبری، بازاریابی، مدیریت مالی، مدیریت ایده پردازی و … آشنا می سازد.

هدف اصلی مدیریت ارشد کسب و کار MBA پرورش مدیرانی است که قادر باشند در زمینه های زیر فعالیت نمایند:

اداره و رهبری موثر و کارآمد سازمتن یا یکی ز زیر مجموعه های آن

ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان

طراحی، هدایت و رهبری تحول در کل سازمان پس از کسب تجارب علمی و مهارتی مدیریت کسب و کار

کارآفرینی با ایجاد فعالیتهای جدید در درون سازمان یا ایجاد سازمان های جدید

ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های مدیریتی به مدیران سازمانها

ضرورت و اهمیت مدیریت ارشد کسب و کار MBA

توسعه کشور و ارتقا استانداردها زندگی در آن مستلزم بهبود و ارتقا کیفیت مدیریت در سازمانهای اقتصادی کوچک و بزرگ اجتماعی است. با بهبود مدیریت است که می توان بهره وری را افزایش داد و از ظرفیتها و امکانات موجود کالا و خدمات بیشتری را تولید نمود و ظرفیتهای زیادتری را بوجود آورد.

بهبود مدریت تنها وابسته به علوم مدیریتی نمی باشد بلکه مهارتها و منش مدیریتی و تجارب مدیران تکمیل کننده آن می باشد، به همین دلیل پیشنهاد میگردد که دوره MBA به دلیل دارا بودن محتوای علمی و مهارتهای مدیریتی توسط مدیران گذرانده شود. افراد در طول این یکسال به آموزه هایی دست می یابند که نه تنها مسیر کسب و کار بلکه مسیر زندگی و اهدافشان را به بهترین نحو تغییر می دهد.

چرا MBA مدرسه بین المللی کسب و کار آروند ؟

دوره های MBA در مدرسه کسب و کار بین المللی آروند برای اولین بار در ایران با رویکرد آموزشی تخصصی ارائه می شود. داوطلبین نه تنها آموزه های علمی و مهارتی مدیریت کسب و کار را آموزش می بینند بلکه در قالب مباحث تخصصی پیان دوره مدیریت تخصصی در حوزه شغلی خود را فرا می گیرند. همچنین دانش آموختگان پس از پایان دوره و قبولی در آزمون جامع و دفاع از پروژه پایان دوره خود گواهینامه مهارت MBA دریافت میکنند که این گواهینامه دارای کد بین المللی مورد تائید سازمان جهانی کار می باشد و همچین قابلیت ترجمه دادگستری به همرا تائید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه میباشد.

 

مشخصات دوره در یک نگاه

زبان برگزاری : فارسی، انگلیسی، عربی

شیوه برگزاری دوره : حضوری، آنلاین

محل برگزاری دوره : در شعبات موسسه آموزشی بین المللی علوم و فنون آروند

مرکز اعطا کننده گواهینامه : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

مرکز اعتبار دهنده در ایران : وزارت کار و رفاه اجتماعی

مرکز اعتبار دهنده بین المللی : سازمان جهانی کار ILO

امکان ترجمه : توسط قوه قضائیه به همراه تائید وزارت امور خارجه

موسسه آروند

دوره های MBA با رویکردهای تخصصی