MBA  به معنای مدیریت ارشد کسب و کار و مخفف Master of Business Administration  می باشد .

این دوره برای اولین بار در جهان در امریکا توسط مدرسه کسب و کار تاک در سال 1900 میلادی ارائه شد و در ایران توسط مرکز مطالعات مدیریت در سالهای 1972 تا 1981 میلادی برگزار گردید، که طی آن حدود 425 دانشپذیر به صورت حرفه ای مدیریت کاربردی را آموزش دیده و از این مرکز فارغ التحصیل شدند و به آنها درجه MBA اعطا گردید. این دوره به گونه ای برنامه ریزی شده است تا دانشپذیران و مهارت پذیران را با جنبه های مختلف مدیریت کسب و کار همچون برنامه ریزی استراتژیک، مدیریت پروژه، مدیریت عملیات، رفتار سازمانی و رهبری، بازاریابی، مدیریت مالی، مدیریت ایده پردازی و … آشنا می سازد.

هدف اصلی مدیریت ارشد کسب و کار MBA پرورش مدیرانی است که قادر باشند در زمینه های زیر فعالیت نمایند:

اداره و رهبری موثر و کارآمد سازمتن یا یکی ز زیر مجموعه های آن

ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان

طراحی، هدایت و رهبری تحول در کل سازمان پس از کسب تجارب علمی و مهارتی مدیریت کسب و کار

کارآفرینی با ایجاد فعالیتهای جدید در درون سازمان یا ایجاد سازمان های جدید

ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های مدیریتی به مدیران سازمانها

ضرورت و اهمیت مدیریت ارشد کسب و کار MBA

توسعه کشور و ارتقا استانداردها زندگی در آن مستلزم بهبود و ارتقا کیفیت مدیریت در سازمانهای اقتصادی کوچک و بزرگ اجتماعی است. با بهبود مدیریت است که می توان بهره وری را افزایش داد و از ظرفیتها و امکانات موجود کالا و خدمات بیشتری را تولید نمود و ظرفیتهای زیادتری را بوجود آورد.

بهبود مدریت تنها وابسته به علوم مدیریتی نمی باشد بلکه مهارتها و منش مدیریتی و تجارب مدیران تکمیل کننده آن می باشد، به همین دلیل پیشنهاد میگردد که دوره MBA به دلیل دارا بودن محتوای علمی و مهارتهای مدیریتی توسط مدیران گذرانده شود. افراد در طول این یکسال به آموزه هایی دست می یابند که نه تنها مسیر کسب و کار بلکه مسیر زندگی و اهدافشان را به بهترین نحو تغییر می دهد.

چرا MBA مدرسه بین المللی کسب و کار آروند ؟

دوره های MBA در مدرسه کسب و کار بین المللی آروند برای اولین بار در ایران با رویکرد آموزشی تخصصی ارائه می شود. داوطلبین نه تنها آموزه های علمی و مهارتی مدیریت کسب و کار را آموزش می بینند بلکه در قالب مباحث تخصصی پیان دوره مدیریت تخصصی در حوزه شغلی خود را فرا می گیرند. همچنین دانش آموختگان پس از پایان دوره و قبولی در آزمون جامع و دفاع از پروژه پایان دوره خود گواهینامه مهارت MBA دریافت میکنند که این گواهینامه دارای کد بین المللی مورد تائید سازمان جهانی کار می باشد و همچین قابلیت ترجمه دادگستری به همرا تائید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه میباشد.

 

مشخصات دوره در یک نگاه

زبان برگزاری : فارسی، انگلیسی، عربی

شیوه برگزاری دوره : حضوری، آنلاین

محل برگزاری دوره : در شعبات موسسه آموزشی بین المللی علوم و فنون آروند

مرکز اعطا کننده گواهینامه : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

مرکز اعتبار دهنده در ایران : وزارت کار و رفاه اجتماعی

مرکز اعتبار دهنده بین المللی : سازمان جهانی کار ILO

امکان ترجمه : توسط قوه قضائیه به همراه تائید وزارت امور خارجه

موسسه آروند

دوره های MBA با رویکردهای تخصصی

CEO-DBA به معنای مدیریت عالی کسب وکار و مخفف Doctorate of Business Administration in CEO می باشد .
ولی با دکترای تخصصی در رشته های مهندسی، علوم و مدیریت بازرگانی و … کاملا متفاوت می باشد چه از دیدگاه ساختاری و ماهیت و چه از دیدگاه کاربرد و هدف.
در دوره CEO-DBA دانشپذیران و مهارت پذیران اصول تحقیق و پژوهش در عارضه های کسب و کار و سازمانی را با رویکرد اجرایی می آموزند تا علاوه بر توسعه دانش مدیریتی، مهارتهای اجرایی این دانش را در راستای حل مشکلات محیط کسب و کار بدست آورند. فارغ التحصیلان CEO-DBA می توانند رهبری سازمانهای اقتصادی را بر عهده بگیرند و برای توسعه علوم مدیریتی تحقیق و پژوهش نمایند و جهت حل عارضه های سازمانی کسب و کار های مهم به عنوان مشاور فعالیت نمایند.

ضرورت و اهمیت مدیریت عالی CEO-DBA
اگر بخواهیم سازمان را در طبیعت مثالی بزنیم، همانند درختان در نظر میگیریم. چرا که آنها دارای یک نظام کاملا کارآمد، هدفمند و دارای سیستم می باشند. برای توجه به رشد و نمو درختان به سر درختان رجوع میکنیم، با پاک سازی و هرس آنان سبب رشد آنان میشویم، سازمانها نیز به همین گونه اند برای رشد آنان میبایست ابتدا بالاترین جایگاه سازمان یعنی مدیر عاملی را از هر چیز اشتباه و فاسدی پاک سازی و سپس تقویت کرد، در دوره CEO-DBA مدیران عامل نه تنها مباحث عالی مدیریتی را فرا می گیرند بلکه خود را برای یک مدیر عامل حرفه ای جهت ساخت یک سازمان حرفه ای آماده می کنند. آنها:
تجزیه و تحلیل می کنند؛ مشکلات تجاری سازمان را
شناسایی می کنند؛ منافع صاحبان شرکت را
ایجاد میکنند؛ طرح های جدید کسب و کار را بر اساس دانش و نوآوری
ارزیابی میکنند؛ عوامل موثر در بهره وری، حل مسائل، ارتباطات سازنده، امور قراردادها، منابع انسانی و …

چرا CEO-DBA مدرسه بین المللی کسب و کار آروند ؟
دوره های CEO-DBA در مدرسه کسب و کار بین المللی آروند با هکاری تعدادی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین دانشگاههای معتبر بین المللی با بهره گیری از اساتید مجرب کشوری و بین المللی راه اندازی شده است تا مدیران عالی و عاملی جهت سازمانهای اقتصادی خرد و کلان کشورمان تربیت شوند، کلاسهای این دوره به صورت مباحثه ای و عاضه یابی سازمانها برگزار میگردد.

مشخصات دوره در یک نگاه

زبان برگزاری : فارسی، انگلیسی، عربی
شیوه برگزاری دوره : حضوری، آنلاین
محل برگزاری دوره : در شعبات موسسه آموزشی بین المللی علوم و فنون آروند
مرکز اعطا کننده گواهینامه : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
مرکز اعتبار دهنده در ایران : وزارت کار و رفاه اجتماعی
مرکز اعتبار دهنده بین المللی : سازمان جهانی کار ILO
امکان ترجمه : توسط قوه قضائیه به همراه تائید وزارت امور خارجه

موسسه آروند